Slovo

Nežné pripomenutie od pápeža Františka

10. mája 2021 | Martin Mati

Prečítané: 1344x

Tento život ubehne rýchlo. Nebojujte s ľuďmi, nekritizujte príliš svoje telo, nesťažujte sa toľko. Nestrácajte spánok kvôli svojim účtom.

Vyhľadajte osobu, ktorá vám robí radosť.

Ak urobíte chybu, oľutujte ju a naďalej hľadajte svoje šťastie.

Nikdy neprestaňte byť dobrým rodičom.  Nerobte si toľko starosti s nákupom luxusu a pohodlia pre svoj domov a nezabíjajte sa tým, že sa pokúsite zanechať dedičstvo pre svoju rodinu.  Tieto výhody by mal získavať každý človek, takže sa nevenujte hromadeniu peňazí.

Užívajte si, cestujte, užívajte si svoje cesty, spoznávajte nové miesta, doprajte si potešenie, ktoré si zaslúžite.

Umožnite psom priblížiť sa.

Neodkladajte jemný sklenený riad.

Použite nový riad;  neukladajte si svoj obľúbený parfém, použite ho na prechádzku, aj keď sa budete prechádzať sami ;  noste svoje obľúbené športové topánky;  obliekajte si svoje obľúbené oblečenie.

No a čo?  To nie je zlé.  Prečo nie teraz?

Prečo sa nemodliť teraz, namiesto čakania, kým pôjdeme spať?

Prečo nezavolať hneď?

Prečo neodpustiť teraz?

Prečo tak dlho čakať na Vianoce;  na piatok;  pre stretnutia;  na ďalší rok;  alebo keď budeme mať peniaze;  keď príde láska;  keď bude všetko perfektné … pozri … Všetko dokonalé neexistuje. Ľudské bytosti to nemôžu dosiahnuť, pretože to tu jednoducho nebolo zamýšľané.

Je tu príležitosť vzdelávať sa.

Zoberte teda túto výzvu, ktorou je život, a urobte to teraz … viac milovať, viac odpúšťať, viac objímať, milovať intenzívnejšie a zvyšok nechať v Božích rukách. Amen.